Dla naszych gości oferujemy możliwośc wypożyczenia rowerów turystycznych. Ośrodek posiada własną przystań wyposażoną w sprzęt wodny: kajaki, rowery wodne, łodzie.

Na terenie obiektu znajduje się również plac zabaw dla dzieci oraz strzeżone kąpielisko z plażą.

Atrakcje dodatkowe:

Atrakcje wodne

- Krótkie spływy kajakowe dookoła jeziora Giłwa,
- Zabawy na wodzie na bazie sprzętu wodnego Ośrodka: rowery wodne, kajaki oraz łodzie wiosłowe,
- Nurkowanie - kurs zakończony trwa określoną liczbę godzin teorii i praktyki, "Wyprawki" czyli "twoje pierwsze nurkowanie" - program trwa dwa dni - zajęcia teoretyczne i następnego dnia praktyka, w zależności od pory roku.
Szkółka windsurfingowa - sugerowany termin: od czerwca ze względu na temeraturę wody. Przy grupach 30-70 osobowych podział na grupy.

Atrakcje w terenie

- Rajdy po okolicznych lasach pojazdami terenowymi typu Quad,
- Zabawy terenowe i survivalowe organizowane przez wyspecjalizowaną firmę. Np. zawody Painballowe, tory przeszkód, przejścia po linach, wykorzystanie modelu zasadzki, szkoła przetrwania,
- Konkurencje linowe, czyli wysoko nad ziemią. Niesamowita zabawa w której wszystkie atrakcje znajudją się wysoko w koronach drzew, dzięki tej zabawie zapomnimy co to grawitacja i będzie można stąpać wysoko tam gdzie dostęp maja tylko ptaki,

- Mosty linowe:
- Komandoski - osoba zostaje podpięta do poziomu rozpiętej liny. Jej zadaniem jest przeprawić się na drugi koniec mostu.
- Indiański - most zbudowany jest z dwóch lin, z których jedna służy za poręcz a druga jest oparciem dla nóg,
- Tybetański - składa się z trzech lin. Po jednej idziemy a dwie inne służą za poręcze,
- Zjazdy tyrolskie - szybkie zjazdy po rozpiętej linie na znacznej wysokości,
- Małpi gaj - do dwóch poziomo rozwieszonych lin doczepione sa szczeble, przypominające huśtawki. Zadaniem zawodnika jest przejście na drugą stronę.

- Portret np. szefa. Jeden zawodnik z grupy zawieszony jest na linie, reszta zawodników z drużyny ma za zadanie tak manewrować wiszącym, aby ten na specjalnie przygotowanej planszy narysował portret

- Wchodzenie na Prusach. Poruszanie się po linie do góry za pomocą specjalnych węzłów zaciskowych tzw. croll i poingee

- Indiański program rekreacyjny - kultura Indian Ameryki Północnej przekazana w doskonałej aktywizualizacyjnej formie. Obrzędy, zabawy i gry zręcznościowe, tipi, bębny, barwne stroje i scenografia. Przykładowe stacje rekreacyjne: płukanie złota, sokole oko, indiańska twarz w tipi, wojownik w walce, mocna głowa, chwytanie dzikiego konia, taniec mocy, potrawy indiańskie przy ognisku i inne.

- Loty balonem - zamówienie indywidualne

- Ściana wspinaczkowa - zamówienie indywidualne

- Możliwość zorganizowania zabaw integracyjnych i gier fabularnych wg. indywidualnego scenariusza

Imprezy zimowe

- Szkóła bojerowa (klasa dn-ów, monotyp XV)

- Przejażdżka psim zaprzęgiem. Zajęcia bez względu na pogodę, możliwa także jazda nocą. Terminy od Września do Maja pod warunkiem, że temaeratura powietrza będzie poniżej 10 stopni Celsjusza.

- Program eskimoski - oparty na kulturze eskimoskiej, gdzie jazda zaprzęgiem jest jego częścią. Doskonały na zimę ale nie tylko. Atrakcyjna, aktywna zabawa w scenerii eskimoskiej. Terminy od Listopada do Maja. Namiot ze skór reniferów, obsługa w strojach eskimoskich ze skór renifera, 12 psów zaprzęgowych, 4 stacje rekreacyjne z grami i zabawami, kilka sań lub wózków, podstawowa zabawa eskimoska, 12 sań fińskich. Czas trwania około 3 godzin.

- Kulig z pochodniami, ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i mazurskim grzańcem

- Narciarstwo biegowe wytyczonymi trasami

Imprezy stylizowane

- gastronomiczne

Uroczysta kolacja, bankiet z zespołem muzycznym lub DJ restauracji

Grill przy ognisku nad jeziorem z akordeonistą i piosenką biesiadną

Biesiada wiejska, kolacja u Rybaka z muzyką biesiadną - kolacja podawana na drewnianych naczyniach, serwowane dania np. kartacze (danie regionalne), kapusta zasmażana, golonka, wieprzowe nóżki itp.

Biesiada cygańska - muzyczno-taneczny show w wykonaniu Eleny z towarzyszeniem tancerek i zespołu, pełen orientalnej zmysłowości, cygańskiego temperamentu, finezji hiszpańskiego flamenco, a dla duszy romansów rosyjskich...

Przejażdżki bryczkami, w zimie kulig z pieczeniem prosiaka lub dzika


 
projekt i wykonanie: Kinsoft Systemy Informatyczne